Katarzyna Meissner

Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca od 2020 roku.
Managerka kultury, teatrolog z wieloletnim doświadczeniem z branży finansowej. Absolwentka kierunku wiedza o teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Budowanie marki, zmiany organizacyjne, zarządzanie kulturą i szukanie synergii z biznesem – to jej największe pasje zawodowe.

W latach 2012–2020 pracowała w strukturach Santander Bank Polska. Zarządzała komunikacją relacyjną w zakresie działań sponsoringowych, opracowywania strategii komunikacyjnych, kreowania projektów budujących wizerunek marki. Kierowała również procesem rebrandingu z BZWBK na Santander Bank Polska.
Jest autorką projektu Santander Orchestra. W jego ramach młodzi muzycy mają możliwość zarówno rozwijać swoje umiejętności pod okiem wybitnych tutorów i dyrygentów, jak i biorą udział w zajęciach, które przygotowują ich do świadomego i odpowiedzialnego kierowania karierą (m.in. prawo autorskie, zarządzanie finansami, marketing).

Silny nacisk kładzie na edukację środowisk artystycznych w zakresie zarządzania, marketingu i komunikacji oraz na działania wspierające stosowanie nowych technologii w kulturze.