Agnieszka Kamińska

Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.

Doktor nauk humanistycznych, dyplomowany logopeda. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła Akademię Menedżerską SGH, seminarium producenckie Akademii Telewizyjnej TVP i PWSFTiT w Łodzi, logopedię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Kształcenie Głosu i Mowy na Uniwersytecie SWPS. Dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. 
Agnieszka Kamińska zdobywała szlify dziennikarskie w Polskim Radiu jako reporterka i reportażystka. Za reportaż psychologiczny „Byłam bólem” otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych Dylematy człowieka XXI wieku. Z kolei reportaż historyczny „Tryba Potockiego” zapewnił jej nominację do Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Polska i Świat 2003”. 
Od stycznia 2020 roku Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. W grudniu 2019 roku Agnieszkę Kamińską powołano na członka Zarządu Spółki. Od lutego 2019 roku pełniła funkcję Dyrektora - Redaktora Naczelnego radiowej Jedynki. Od marca 2018 roku do stycznia 2019 była wiceszefową Polskiego Radia 24. Wcześniej przez 12 lat związana z Telewizją Polską, gdzie pracowała jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne.