Marcin Orłowski

dyrektor operacyjny Grupy Veolia w Polsce, członek zarządu

W branży energetycznej pracuje od wielu lat. Rozpoczął karierę zawodową w międzynarodowych spółkach doradczych w charakterze audytora i konsultanta. Brał także udział w procesie prywatyzacji dużych elektrociepłowni w Polsce. W 2005 r. związał się z Grupą Veolia, gdzie rozpoczął pracę w
dziale finansów i był odpowiedzialny za controlling, raportowanie i budżetowanie Grupy Veolia w Polsce. W latach 2008-2010 zajmował stanowisko Członka Zarządu oraz Dyrektora ds. Finansowych w Veolii Energia Łódź. Od 2010 r. pracował w Veolii term, najpierw jako Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse spółki a w latach 2014-2019 roku jako Prezes Zarządu. Później, do lutego 2021 roku, był prezesem Polskiej Grupy Biogazowej. Od września 2022 r. działa aktywnie w zarządzie Polskiej Organizacji Biometanu, której współzałożycielem jest Veolia Energia Polska. 


Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu informatyki gospodarczej, a także Executive MBA na Université du Québec à Montréal.