Maria Krawczyńska

Dyrektorka Biura CSR i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas

Ekspert i praktyk zrównoważonego rozwoju. Od 2017 roku odpowiedzialna za zarządzanie i realizację Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz integrację aspektów ESG z celami biznesowymi Banku BNP Paribas. Skuteczność podejmowanych działań została potwierdzona m.in. poprzez trzykrotne uzyskanie przez Bank I miejsca w klasyfikacji generalnej XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019, 2020 oraz 2021, a także licznych nagród i wyróżnień w obszarze odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian. 

Wcześniej w zespole Deloitte Sustainability Consulting Central Europe (2015/2017), odpowiadała za projekty z zakresu raportowania pozafinansowego oraz strategicznego zarządzania CSR, realizując projekty dla klientów biznesowych i instytucjonalnych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Doświadczenie zawodowe w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zdobywała również m.in. w Tchibo Warszawa (2014/2015), w zakresie filantropii korporacyjnej w Forum Darczyńców (2014). 

Alumn Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Studentka studiów doktoranckich w Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

Prywatnie aktywny społecznik i wolontariusz. Głęboko wierzy w synergię celów biznesowych i społecznych, z dewizą „po pierwsze człowiek”.