Agata Swornowska-Kurto

Prezes Zarządu Instytutu One – Zdrowie i Harmonia 

Agata Swornowska-Kurto - przedsiębiorca, inwestorka i mentorka 

Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako prezenterka telewizyjna już jako nastolatka. Następnie przez szereg lat zdobywała doświadczenie w pracy w mediach zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, jako producentka, szefowa redakcji czy prezenterka telewizyjna wiodących stacji TV, takich jak: TVP, Polsat, TVN, Onet TV, ProSiebenSat1 oraz innych.

Lata pracy w mediach i biznesie w połączeniu z wykształceniem socjologicznym stworzyły przestrzeń do pogłębionych obserwacji, analiz i kreowania trendów. Od prawie 10 lat jest liderką Grupy ArteMis Sp. z o.o. - Agencji Kreatywnej prowadzącej wszechstronną komunikację marketingową i PR. Budując zespół i wartości firmy, stawia na zaufanie, partnerstwo i profesjonalizm. Jest entuzjastką nowych technologii i innowacji, które rozwija wspierając biznesowo dojrzałe firmy oraz start-up'y. Kreowanie marki nazywa synergią działań, których efektem jest dostarczanie pozytywnych emocji i wielopoziomowego doświadczenia odbiorcom. 

Ambasadorka zdrowego stylu życia i samorozwoju. Jako Prezes Zarządu Instytut One Sp. z o.o. współtworzy przestrzeń dla firm, organizacji i instytucji, które chcą zadbać o dobrostan psychiczny i fizyczny swoich pracowników oraz proaktywnie budować przyjazne środowisko pracy. Czerpiąc inspirację od światowej sławy ekspertów w oparciu o najnowsze badania naukowe, współtworzy kompletne pakiety odnowy mentalnej i fizycznej, których celem jest zbudowanie i utrzymanie przyjaznego środowiska pracy. Jest odpowiedzialna wraz z zespołem za wprowadzanie well-being i kultury emocji zorientowanej na zdrowie w organizacjach. 

Regularnie występuje w mediach i angażuje się w różne inicjatywy, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą biznesową. Została wyróżniona przez magazyn Businesswoman & Life wśród 50 Wpływowych Kobiet Biznesu. W raporcie Pro Progressio z 2020 roku dołączyła do osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce i za granicą. Przeprowadziła dziesiątki wywiadów z artystami, ekspertami wielu branż oraz nauczycielami i trenerami rozwoju osobistego. 

Wspólnym mianownikiem jej wszystkich aktywności jest pasja - do ludzi, rozwoju, działania i życia w harmonii. Cechuje ją odwaga w podejmowaniu zawodowych wyzwań i holistyczne podejście w tworzeniu rozwiązań.