Piotr Koziol

Prezes Fundacji Kwitnące Talenty

Prezes Fundacji Kwitnące Talenty, która prowadzi miejsce uwalniania potencjału w Opolu - Talentownia. Od 2002 z pasją i zaangażowaniem pomaga odkrywać i rozwijać talenty. Absolwent studiów MBA na Franklin University Columbia, Komunikacji Społecznej oraz Zarządzania Personelem - Zarządzania Talentami. Zarządza organizacjami pozarządowymi od 30 lat. Absolwent Programu Liderzy Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, stypendysta międzynarodowego programu Young Volonteer Academy, absolwent Laboratorium Innowacji Liderskich, stypendysta International Visitor Leadership Program Departamentu Stanu USA. Certyfikowany zaawansowany trener biznesu, trener procesu edukacji w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM oraz Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.

Bogate doświadczenie w administracji, szczególnie w obszarze zarządzania edukacją: Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Toszku, Zastępca Wójta Gminy Tarnów Opolski. Przedsiębiorca od 2008 roku, w tym m.in. Menedżer ds. Programów inwestycyjnych, trener biznesu, certyfikowany zarządzający projektami (IPMA). W procesie minimum sześciu miesięcy pomógł odkryć i rozwinąć talenty oraz potencjał 1669 osobom.

Twórca, edukator i koordynator ponad trzystu programów edukacyjnych i rozwojowych w obszarze zarządzania talentami, rozwoju osobistego, programów rozwoju talentów dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2019 koordynuje Opolskim trzeci sektor, czyli porozumieniem wspierającym organizacje pozarządowe z województwa opolskiego. Członek Toastmasters Opole oraz Biznesowej Grupy Opole. Fundacja Kwitnące Talenty powstała w 2012 roku. Prowadzi m.in. miejsce uwalniania potencjału Talentownię. Misją fundacji jest pomaganie dzieciom, młodzieży i dorosłym w odkryciu i rozwinięciu ich potencjału i talentów. Z badań fundacji z 2012 roku wynika, że 91% piętnastolatków uważa, że nie ma żadnych talentów. Wierzymy, że każdy człowiek talenty ma. Wyzwaniem jest do nich dotrzeć, uwolnić i zamienić na wartości np. pieniądze. Tym się zajmujemy tworząc wyjątkową atmosferę do wzrostu. Realizujemy to w ramach konkretnych działań: programów rozwoju talentów (też dla dzieci i młodzieży z orzeczeniami i z Domów Dziecka), warsztatów w szkołach, programów rozwoju przedsiębiorczości, zajęć dla organizacji pozarządowych i biznesu, akcji charytatywnych np. Choinka Życzeń i Zajączek Marzeń, wydarzeń rozwojowych np. Festiwal Prezentów, Festiwal Zdrowia, Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych, Festiwal Edukacji, Festiwal Wege, czy Święto Ziół.