2021-11-26

Totalizator Sportowy na Kongresie ESG – Polska Moc Biznesu

W dniach 3-5 listopada 2021 roku w Warszawie eksperci ze strony biznesu, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych omawiali zagadnienia zrównoważonego rozwoju.  Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego opowiedział między innymi o wspieraniu przez spółkę sportu i kultury. Wywiad przeprowadziła Agnieszka Zaręba z Radia Zet.


Czy sport i biznes idą w parze? Czy zmiany technologiczne spowodowały wzrost środków na rozwój sportu i biznesu?

– Zdecydowanie. To dzięki zmianom technologicznym zyskaliśmy możliwość sprzedaży  produktów Totalizatora Sportowego w Internecie. Oznacza to otwarcie na rynek online i  budowę omnikanałowości sprzedaży. Zmiany te od kilku lat generują dużo wyższe przychody całej spółki. Dla przypomnienia, w zeszłym roku było to ponad 16 miliardów złotych wraz z dopłatami, w tym roku na pewno przekroczymy 20 miliardów złotych. To pokazuje, że zmiany technologiczne, które dokonały się w spółce, mają realny wpływ na zwiększanie przychodów, a one z kolei przekładają się bardzo pozytywnie na naszą misję społeczną, w tym m.in. na zwiększone dopłaty na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. W zeszłym roku było to rekordowe 827 milionów złotych.  Można zatem powiedzieć, że nowe technologie, które poprawiają naszą komunikację i obsługę klienta, generują co roku wyższe kwoty na sport. 
Jeśli chodzi o nowe technologie, to na nie również dokonujemy nakładów. Mamy fundusz inwestycyjny CVC, który wsparł m.in. bardzo ciekawy startup zajmujący się monitorowaniem i analizą obrazu wideo wydarzeń sportowych. Te algorytmy są w stanie ocenić szanse na zdobycie punktów, na strzelenie gola etc. Nowe technologie są wszechobecne i w biznesie, i w sporcie, powodując poprawę funkcjonowania zarówno jednej, jak i drugiej dziedziny.  

Totalizator Sportowy świętuje Jubileusz 65-lecia. Jakie działania podjęli Państwo w związku z tym?

– Sześćdziesiąt pięć lat wspierania polskiego sportu i kultury to wspaniała rocznica. Świętujemy ją, realizując przez cały rok wiele wydarzeń, między innymi poprzez dedykowaną kampanię promocyjno-wizerunkową z naszym Ambasadorem Robertem Lewandowskim. Trwa już jej trzecia odsłona, podsumowująca jubileuszowy 2021 rok. Kampania ma na celu podziękowanie naszym klientom za to, że wspierają sport, że są z naszymi sportowcami podczas najważniejszych wydarzeń. A tych było w mijającym roku kilka, jak chociażby Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Chcemy również podziękować za to, że nasi klienci są z Totalizatorem Sportowym od tak wielu lat, a kupując nasze produkty spod znaku LOTTO, stają się automatycznie największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce.
 

W takim razie życzymy kolejnych wielkich jubileuszy.  

 

 

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

PARTNER +: TOTALIZATOR SPORTOWY, Polski Fundusz Rozwoju, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Powszechny Zakład Ubezpieczeń  PARTNER: Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, PolRegio,  Eko Pak, Fortum, Columbus, BSH Bosch und Siemens Hausgeräte, Regent Warsaw Hotel, Lasy Państwowe, Adamed, Microsoft, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PKP InterCity, Medicover, Red Snake  PARTNER ENERGETYCZNY Tauron PARTNER MOTORYZACYJNY: STELLANTIS HONOROWY PATRONAT: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński PATRONATY MINISTERSTW: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Spotu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji i Nauki PATRONAT MARSZAŁÓW WOJEWÓDZTWA: Opolskiego, Mazowieckiego, Świętokrzyskiego, Lubuskiego, Śląskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego, Podkarpackiego, Lubelskiego, Podlaskiego PATRONATY I PARTNERZY MERYTORYCZNI:  TOGETAIR, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Zakład Ubezpieczeń Społecznych,  Biuro Rzecznika MiŚP, Polskie Regiony, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Pracodawcy RP, Business Center Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Polski Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Instytut One, Instytut Biznesu, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polski Komitet Olimpijki, Escola Varsovia, Łazienki Królewskie, Artomed.pl, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, Urząd Regulacji Energetyki, Krakowskie Forum Organizacji Społecznych PATRONATY UCZELNI WYŻSZYCH:  Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Warszawski, Społeczna Akademia Nauk, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie PARTNER MIĘDZYNARODOWY: UN Global Compact GŁÓWNE PORTALE INTERNETOWE: Wirtualna Polska, money.pl GŁÓWNY PARTNER RADIOWY: Polskie Radio, Polskie Radio 24 PATRONI MEDIALNI: Polska Agencja Prasowa, Agencja Informacyjna, Interia, Zielona Interia, Polska Press, Strefa Biznesu, Energetyka 24, Biznes Alert, Pod Prąd, Wysokie Napięcie, Teraz Środowisko, EcoEkonomia.pl, Super Biznes, PepeTV, Audytorium 17, Radio dla Ciebie, Radio Poznań, Polskie Radio Białystok, Radio Łódź, Polskie Radio Lublin, Smart Me, Wykop.pl, CSR.pl, magazyn As Biznesu