2022-11-08

Power Speech - Robert Rutkowski o zdrowiu psychicznym w pracy

Przychodzą do mnie pokiereszowani ludzie, którzy nie dają rady w meandrach życia. Wysłuchuję historii, czasem fascynujących, a potem piszę dzięki temu książki. Na przykład tę pod tytułem “Pułapki przyjemności”. Traktuje ona o ludziach, którzy osiągnęli sukces, a ten sukces ich pochłonął. Nie mówi się wiele o tym, że każdy sukces jest okupiony bardzo ciężką pracą i że za każdym sukcesem stoją porażki.

 

OBEJRZYJ POWER SPEECH: https://youtu.be/WpylUc8c0y4

Tylko prawdziwy twardziel może mówić o swoich słabościach. Ten, który nie potrafi, to źle kończy. Pracowałem kiedyś z Tomaszem Gollobem. Ja dobrze wiem co to znaczy wejść na szczyt i ile trzeba pracy, aby tam się utrzymywać.

Znam książkę, która mówi o tym, co się stanie z ludźmi żyjącymi w świecie nieustannie atakujących bodźców. W średniowieczu przeciętny człowiek przyjmował przez całe życie tyle bajtów informacji, jaką współczesny człowiek przyjmuje w ciągu 1 dnia. Nasze mózgi muszą się do tego dostosować.
Himalaiści mówią, że nie jest sztuką wejść na szczyt. Sztuką jest z niego zejść. Sztuką jest utrzymać sukces, na przykład zakończyć karierę sportową w odpowiednim momencie. Każdy oczekuje informacji co robić, żeby było dobrze. Work - life balance, mindfulness, harmonia, medytacja, modlitwa są odmieniane przez wszystkie przypadki. Tylko że jeśli równowagi jest za dużo, to nie ma wyników. Jeśli za bardzo wyhamujemy, to przestajemy mieć ochotę wychodzić ponad przeciętność.

 

 


 

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI - KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU 2022!