2022-11-09

Power speech: Omenaa Mensah - Dlaczego biznes potrzebuje filantropii?

Dlaczego biznes potrzebuje filantropii? - na te pytania odpowiedziała Omenaa Mensah, Prezes Zarządu Omenaa Foundation: Zawsze powtarzam, że edukacja jest najsilniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat. 

OBEJRZYJ POWER SPEECH: https://www.youtube.com/watch?v=-DKPyI2C_Hw&t=353s

Kiedy 8 lat temu otworzyłam swoją fundację postanowiłam pomagać dzieciakom, dla których los nie był tak łaskawy. Są wśród nich dzieci z Ghany, ale również dzieci z polskich domów dziecka. Aby im żyło się lepiej, trzeba im podać pomocną dłoń. Aby polskie społeczeństwo było bardziej wyedukowane, trzeba pomóc dzieciom z domów dziecka.

Zawsze jest dobry czas, by robić dobre rzeczy - tak mówił M.L.King i my to właśnie robimy. Co jest istotne - filantropia potrzebuje biznesu. W Stanach Zjednoczonych działalność społeczna firm jest na porządku dziennym. W Polsce to zjawisko dopiero się rozwija. Moja firma zajmuje się pośrednictwem między danym przedsiębiorstwem a beneficjentami. Redystrybucja środków u nas jest bardzo prosta - 20 procent idzie na koszty administracyjne, a reszta na bezpośrednią pomoc.

Jednym z narzędzi pomocy jest moda. Zrealizowaliśmy 11 takich projektów. 

Wraz z moją fundacją stworzyłam również sztukę teatralną, traktującą o problemach natury rasowej. Rozpoczęliśmy współpracę z Wedlem, który korzysta z surowców z Ghany. Stworzyliśmy kolekcję obuwia ozdobionego rysunkami stworzonymi przez dzieci. Wszystko tak naprawdę zaczyna się w naszym dzieciństwie. Żeby uniknąć patologii społecznych edukacja jest bardzo istotna. 

Wybucha konflikt w Ukrainie, a my w 3 tygodnie stawiamy dzienny ośrodek dla dzieci i matek z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego, pomoc psychologiczną i wsparcie w dziedzinie poszukiwania pracy. Amerykanie wiedzą, że w DNA każdej firmy powinno być myślenie o innych. To daje przyjemność, to daje radość. Dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi.

 

 

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI - KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU 2022!