POWER SPEECH. Monika Gorgoń: Jak zarządzać ryzykiem w trudnych czasach?

Jak zarządzać ryzykiem w trudnych czasach? - na te pytania odpowiedziała Monika Gorgoń, Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych (GPW).

OBERZYJ POWER SPEECH Moniki Gorgoń

Jak zmieniło się zarządzanie ryzykiem od 2020 r.? Monika Gorgoń powiedziała we wstępie: Niezmiernie ważną kwestią jest zarządzanie tym ryzykiem [ryzyko w życiu naukowym], ponieważ pozwala ona utrzymać je w odpowiednich ramach i jednocześnie przewidzieć jego negatywne konsekwencje" 7 listopada 2022 - Kongres ESG Polska Moc Biznesu.

Ryzyko jest zjawiskiem złożonym, towarzyszy nam w życiu codziennym. Ważne jest zatem zarządzanie tym ryzykiem, by utrzymać je w ramach i przewidzieć konsekwencje.

Firmy z efektywnym zarządzaniem ryzykiem, mają czas i możliwości, by się rozwijać.

Czarne łabędzie, czyli kryzys pandemiczny, kryzys zwiazany z sytuacja w Ukrainie, rekordowa inflacja powodują, że musimy nauczyć się zarządzać ryzykiem w tym stworzyć plany awaryjne. Ryzyko cyberbezpieczeństwa, regulacyjne, ciągłe zmiany w przepisach to nowe zjawiska związane z obecną rzeczywistością.


Jakie są ryzyka związane z wdrożeniem systemów ESG

Zmienia się model inwestora - coraz częściej poszukujemy tzw. “czystych przedsiębiorstw”, które nie są uwikłane w skandale i przestrzegają prawa.

Żyjemy w bardzo trudnych, ale ciekawych czasach - podsumowała Gorgoń. Zamknięcie w domach, wojna, kryzys energetyczny, czyli te czarne łabędzie, to coś z czym musimy sobie poradzić. Tylko efektywny system zarządzania ryzykiem, z odpowiednimi planami naprawczymi, może pozwolić nam zachować stabilizację i bezpieczeństwo.

 

 

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI - KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU 2022!