2022-11-08

Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów otwiera Kongres ESG Polska Moc Biznesu (7.11 na PGE Narodowym)

Sytuacja w jakiej polska i świat nie ma precedensu. Jeszcze nie otrząsnęliśmy się z pandemii Covid-19, a Rosja zafundowała kolejną kaskadę problemów - powiedział Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Kontynuował: - Nie ma dziś sektora gospodarki, którego nie dotknęły by wydarzenia ostatnich lat. Dzięki roztropnej polityce z końcem roku kończymy z rosyjskich gazem, możemy uniezależnić się od Rosji.

Plany ekologiczne trzeba przykroić do nowych warunków, żeby nie zdusić możliwości gospodarki. Dzięki współpracy między rządem a przedsiębiorcami ochroniliśmy się przed największym przekleństwem III RP czyli bezrobociem - mówił premier Mateusz Morawiecki

To dla przedsiębiorców czas na przeorientowanie się i wyznaczanie nowych ścieżek rozwoju. To czas zagrożeń i szansa na znalezienie nowego miejsca na mapie gospodarczej kraju i świata.

Życzę owocnych spotkań i rozmów które pozwolą na wyznaczenie najbezpieczniejszej ścieżki wyjścia z kryzysu i rozwoju - zakończył premier Mateusz Morawiecki.

Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów nawiązał do słów Premiera. Zwrócił także uwagę, na to, jak ważna jest dyskusja i tego typu spotkania.

To jest dobre miejsce, aby rozmawiać, aby prowadzić dialog i wypracować nasze spojrzenie na niełatwą rzeczywistość. Prognozowanie jest szczególnie trudne, będziemy ostrożni. 

Trzy lata temu rzeczywistosc byla zupelnie inna. Zamykanie gospodarki, zakręcenie kurka z gazem, regularna wojna za naszą granicą, gigantyczna inflacja - to zagrożenia, których wcześniej były nam nieznane - zaznaczył Soboń.

Takie kongresy, takie spotkania to dobre miejsce, żeby o tym rozmawiać. Niewątpliwie czeka nas spowolnienie gospodarcze, ale patrząc na to jak szybko osiągnęliśmy poziom wzrostu gospodarczego, jak szybko wyszliśmy z pandemii, rekordowe PKB - to pokazuje, że te mechanizmy, podstawy naszej gospodarki są silne, są stabilne, są zdrowe. 

Te narzędzia, osłony, tarcze, które mamy, gdzie państwo musi reagować na te sytuacje - jestem przekonany, że te wewnętrzne motory wzrostu i ten potencjal, ktory mamy, pozwoli nam wyjść z tej trudnej sytuacji.

 

 

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI - KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU 2022!