Barbara Socha otwiera scenę społeczną podczas Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu (S0)

Kongres podczas jednego dnia prezentuje trzy studia: środowisko, społeczeństwo i zarządzanie, które w definicji ESG oznaczają trzy fundamenty zrównoważonego rozwoju. 

Barbara Socha - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej  - otworając scenę SPOŁĘCZNĄ Kongresu ESG PMB, powiedziała:

Witam Państwa serdecznie, gratuluję organizatorom wydarzenia. (...) Przedsiębiorcy dyskutują od lat po co w ogóle odpowiedzialność społeczna. Czy przynosi ona korzyści przedsiębiorcom, czy jest to tylko robienie dobrego wrażenia. Społeczna odpowiedzialność biznesu to temat bardzo istotny. Przynosi korzyści przedsiębiorcom i pracownikom. Mało jest takich działań, które przynoszą korzyści wszystkim stronom. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko dofinansowywanie sportu, promowanie zdrowego stylu życia wśród dorosłych i młodzieży, ale to również troska o swoich pracowników. Dzięki niej pracownicy czują się lepiej, bardziej stabilnie. Zależy nam na tym, żeby pracodawcy zrozumieli, że umowy o pracę na czas nieokreślony dają poczucie stabilności pracownikom. Bardzo ceniona przez pracowników jest również elastyczność. Oczekiwania pracowników, poza oczywistymi, jak brak nadgodzin bez zgody pracownika, kręcą się wokół wsparcia elastycznego czasu pracy, bo każdy z nas ma jeszcze życie prywatne. W każdej z tych sytuacji jest potrzebne zrozumienie pracodawcy. Bez tego nie będziemy mieć dobrej i optymistycznej przyszłości, na której każdemu z nas zależy.

 

 

DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI - KONGRES ESG POLSKA MOC BIZNESU 2022!